Xabi Alonso og Gareth Bale intensiverer træning
- Siempre Madrid
-
Emne forfatter
- Offline
- Administrator
-
- Presidente de Peña Madridista Dinamarca
Illarra og Casemiro under dagens træning i Ciudad Real Madrid.
Real Madrids stærkt decimerede trup var i dag tilbage på træningsbanen for første gang siden weekendens sejr over Levante.
På trods af, at der kun var seks spillere til træning, var de alligevel opdelt i to grupper, nemlig målmændene i den ene gruppe, mens Nacho, Illarra og Casemiro udgjorde den sidste gruppe.
Xabi Alonso og Gareth Bale trænede for sig selv i dag og de gennemførte begge dobbelt-sessioner i bestræbelserne på at være klar til Málaga-kampen.
No soy sólo perfecto, soy Madridista también. Madridista con corazón y cojones.
¡¡¡Illa Illa Illa, Juanito Maravilla!!!
Los días que tu juegas, son todo lo que soy.
Si quieres llevar este escudo, primero hay que sudar la camiseta.
Florentino Pérez: El ultimo titulo es el primer paso al siguiente.
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
- rene
- Gæst
-
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
rene skrev: Ja tak! Bale og Alonso klar til de vigtige kampe mod juve og barca, det vil gøre underværker, da de er savnede.
Ja, Alonso er savnet, men lidt tydeligt at sige om vi savner Bale når han ikke har vist noget for os i nu og når hans konkurrent har gjort det fint. Men midtbanen skal fremover hedde Alonso/Illarra-Modric, hvor Alonso oplære Illarra.
!Illa, Illa, Illa, Juanito Maravilla¡ !Hala Madrid¡!
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
