Spansk politi vil straffe Real Madrid
- Siempre Madrid
-
Emne forfatter
- Offline
- Administrator
-
- Presidente de Peña Madridista Dinamarca
Real Madrid står måske over for en sanktion efter at den såkaldte SUP-enhed i det spanske politi har taget skridt til at indberette Real Madrid for at hindre civilbetjente i at stoppe James Rodríguez, da han lige i starten af 2016 kørte hasarderet i Madrid og angiveligt spillede så højt musik, at han ikke kunne høre at politiet via højttalere forsøgte at stoppe ham.
Det lykkedes James at komme helt ind i Ciudad Real Madrid, mens den civile politibil blev stoppet af Real Madrids private vagtværn og det er den hændelse, som politiet nu vil have straffet.
Politiet mener, at vagtværnet klart forhindrede politiets arbejde også selv om vagtfolkene med det samme tilkendegav, at det var James Rodríguez, som var kørt ind i Ciudad Real Madrid.
I kan se optagelsen af episoden her:
No soy sólo perfecto, soy Madridista también. Madridista con corazón y cojones.
¡¡¡Illa Illa Illa, Juanito Maravilla!!!
Los días que tu juegas, son todo lo que soy.
Si quieres llevar este escudo, primero hay que sudar la camiseta.
Florentino Pérez: El ultimo titulo es el primer paso al siguiente.
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
BBB skrev: Hvor er det dumt. Vi fortjener jo at blive straffet, når vi agerer som at Ciudad Real Madrid er en ambassade. Vi kan jo ikke have spillere, som smadrer igennem byen i deres biler for derefter at råbe "hellig", når de ankommer til træningsanlægget. Vagterne skal bare hoppe til siden, når politiet kommer.
Ja, for der er aldrig nogen der har udgivet sig for at vaere betjente foer.
Vagterne aner jo ikke hvad der er gaaet forud.
Der er intet galt i at saette spoergsmaalstegn ved autoritet. Selvfoelgelig skal de identificere sig, som alle andre :-)
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
Florentino Pérez
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
- Tobiasillas
- Gæst
-
Det er vagterne der fejlet og ikke Real
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
Men hvis jeg var politikommisær havde jeg nok spurgt betjentene om hvorfor de ikke bare fulgte efter og satte sig igennem. Barne-rumpe undskyldningen med, at "vagterne stoppede os", når de blot hæver en arm giver jeg ikke fem potter pis for :)
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
