Konkurrence: Spil eller træn som Real Madrid

10 år 2 måneder siden #1 af Siempre Madrid

Igen i år kommer Real Madrid til Danmark for at lære folk om filosofien bag Real Madrids trænings-teknikker.

 

Det arrangeres af Real Madrid Clinic og dem er vi på Madridista.dk glade for at samarbejde med igen i år og derfor udskriver vi en konkurrence om at deltage som enten spiller eller træner.

 

Der afholdes to Real Madrid Clinic. En i Horsens, som løber af stablen i perioden den 31/7-5/8.  Og i København i efterårsferien i perioden fra 16/10-21/10.

 

Træner-seminaret er den første dag, både i Horsens (31/7) og i København (16/10) og her skal man fungere som træner i klub for at deltage.

 

Konkurrence-spørgsmålet til træner-seminaret lyder:

Hvem var Real Madrids træner, da La Septima blev hentet hjem i Amsterdam i 1998 i kampen mod Juventus, som blev slået med 1-0?

 

Send dit svar til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.og mærk svaret Træner. Husk også at opgive i hvilken klub, du fungerer som træner.

 

Spiller-sessionen finder sted i Horsens i perioden 1/8-5/8 og i København i perioden 17/10-21/10.

 

Her lyder konkurrencespørgsmålet:

Hvem var Real Madrids finalemodstander i den første rent spanske finale (som i øvrigt også var første gang nogensinde at to hold fra samme land spillede finale mod hinanden)?

 

Send dit svar til Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.og mærk svaret Spiller.

 

Sidste frist for at deltage i de to konkurrencer er 5. juni kl. 12.


No soy sólo perfecto, soy Madridista también. Madridista con corazón y cojones.
¡¡¡Illa Illa Illa, Juanito Maravilla!!!
Los días que tu juegas, son todo lo que soy.
Si quieres llevar este escudo, primero hay que sudar la camiseta.
Florentino Pérez: El ultimo titulo es el primer paso al siguiente.
Følgende bruger(e) sagde tak: Chamartin

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

10 år 2 måneder siden #2 af Siempre Madrid
Tak til Real Madrid Clinic Danmark for et altid godt samarbejde!

No soy sólo perfecto, soy Madridista también. Madridista con corazón y cojones.
¡¡¡Illa Illa Illa, Juanito Maravilla!!!
Los días que tu juegas, son todo lo que soy.
Si quieres llevar este escudo, primero hay que sudar la camiseta.
Florentino Pérez: El ultimo titulo es el primer paso al siguiente.

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

Leveret af Kunena Forum