- Forum
- Madridista.dk
- Nyheder
- Podcast-special: Den svære 8er - hvem skal have pladsen ved siden af Redondo
Podcast-special: Den svære 8er - hvem skal have pladsen ved siden af Redondo
- Administrationen
-
Emne forfatter
- Offline
- Administrator
-
Vi er kommet til 8'eren i vores lille rejse på at sætte historiens bedste Real Madrid-hold, og den her podcast bringer også jer på en lille rejse.
Således kommer vi forbi spillere fra de glade 50'er, Yé-Yé-æraen i 60'erne, spillere fra 70'erne, lidt fra 90'erne, en enkelt fra 00'erne og et par kapaciteter fra 10'erne.
Der har været rigtig mange dygtige 8'ere igennem Real Madrids velsmurte maskine, og derfor er det heller ikke blevet nemmere at skille fårene fra bukkene for Jesper, Daniel og Christian, hvilket også afspejler sig i alle de forskellige navne, vi kommer forbi i den her podcast.
Oscar sidder som altid klar til at orkestrere løjerne. Quiz er der også, og så er der helt sikkert også andet godt gemt i den her podcast, som I ikke skal snyde jer selv for.
Podcast-special: Den svære 8er - hvem skal have pladsen ved siden af Redondo
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
Madder95 skrev: Hvornår kommer artiklen om de mange vurderinger af spillerne som Pirri havde? :-)
Når nok har hørt vores snak om 8'eren i Real Madrids historie ;-)
Og jf. Gammelfars oplysninger, så "kan han se, at Pirri har skrevet, at han ikke så gerne vil have den offentliggjort igen", så det skal blive spændende at se, om han får ham overtalt i løbet af dagen :-)
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
