Truppen imod Osasuna, Copa del Rey, finale

3 år 2 måneder siden #1 af Benzeron
Real Madrid spiller i morgen aften Copa del Rey-finale, og...

Real Madrid spiller i morgen aften Copa del Rey-finale, og i vanlig stil til de største kampe har Carlo Ancelotti taget hele truppen med.

Det betyder altså ikke nødvendigvis, at spillere som Ferland Mendy, David Alaba og Luka Modric er klar til at spille, men med i truppen er de altså. Til gengæld er der ikke blevet plads til nogle markspillere fra Castilla.

Truppen imod Osasuna:
Målmænd: Courtois, Lunin, López.
Forsvar: Carvajal, Militão, Alaba, Vallejo, Nacho, Odriozola, Vázquez, Rüdiger, Mendy.
Midtbane: Kroos, Modrić, Camavinga, Valverde, Tchouaméni, Ceballos.
Angreb: Hazard, Benzema, Asensio, Vinícius, Rodrygo, Mariano.

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

3 år 2 måneder siden #2 af Lars1991
Er der nogen gode steder at se kampen i høj kvalitet? Man kan jo altid finde en eller anden stream, men i de her lidt større kampe synes jeg ofte der er problemer med dem. Har ikke noget imod at betale lidt for det heller. (men det skal være noget andet end bet365)

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

3 år 2 måneder siden #3 af Kiwes
​https://thesports1.com/football-19 - jeg har ikke problemer med den side.
Sidste redigering: 3 år 2 måneder siden ved Kiwes.

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

3 år 2 måneder siden #4 af Madrid777

Lars1991 post=161845 skrev: Er der nogen gode steder at se kampen i høj kvalitet? Man kan jo altid finde en eller anden stream, men i de her lidt større kampe synes jeg ofte der er problemer med dem. Har ikke noget imod at betale lidt for det heller. (men det skal være noget andet end bet365)

​Ekstrabladet + til 79 kr. sender kampen og er en helt udmærket mulighed.
Følgende bruger(e) sagde tak: Lars1991

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

3 år 2 måneder siden #5 af Jona
Madrid777

Ved du om 2 kan streame på den samme bruger, ligesom på andre streamingtjenester, eller er det maksimum 1 af gangen?
Sidste redigering: 3 år 2 måneder siden ved Jona.

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

Leveret af Kunena Forum