Saudi Arabien forbereder nyt vanvidsbud på Vinícius

1 uge 2 dage siden #1 af Administrationen
Ifølge spansk presse har Saudi Arabien på ingen måde opgivet...

Ifølge spansk presse har Saudi Arabien på ingen måde opgivet at få Vinícius Junior til ligaen fra den kommende sæson og eftersom penge ikke er noget problem, forhøjer man nu buddet markant.

Det første tilbud lød på en kontrakt af fem års varighed med en årsløn på 200 millioner €, men det bliver nu forhøjet til 300 millioner € om året, hvilket svarer til små 10 € pr. sekund dag ud og dag ind.

Der skal også være penge i det for Real Madrid og derfor vil man angiveligt byde halvdelen af brasilianerens frikøbsklausul på 1000 millioner €, nemlig svimlende 500 millioner €.

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

1 uge 1 dag siden #2 af asp3200
500 millioner euro, så er det bare at sælge med det samme. Vores hold kan blive så meget bedre på alle pladser for de penge.
Følgende bruger(e) sagde tak: Iscold, JesperThomsen

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

1 uge 1 dag siden #3 af -#7-
​Der kommer jo kun til at ske én ting hvis Vinicius ryger for de penge, og det er at samtlige spillere Real Madrid kunne overveje at købe, kommer til at koste det dobbelte eller tredobbelte. Så drømmen om at kunne hente foreksempel Wirtz til 80-90 millioner €, kan man skyde en hvid pil efter, for nu koster han 180. Det var vel lidt det samme der skete med Neymar og Barcelona dengang, de kunne heller ikke forstærke holdet over hele linjen, og det globale transfermarked blev tilmed påvirket af den absurde pris PSG betalte. Jeg håber aldrig jeg kommer til at se en spiller solgt for den slags penge, slet ikke hvis han kommer fra Real Madrid. 

DC19
Følgende bruger(e) sagde tak: Lars1991

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

1 uge 1 dag siden #4 af Salix7
Lad os nu bare få de 1.000 mio €, så sætter vi Rodrygo på højrekanten og fortsætter strategien med at hente talenter (gerne flere spanske). Dertil henter vi et par af vores bedste solgte spillere tilbage på klausulerne, vi har på dem.

Vini er en gudsbenådet fodboldspiller med et vanvittigt topniveau, men der er for meget drama omkring.

"Noventa minuti en el Bernabéu son molto longo."

“Oh, extraordinary! They prayed for miracles and miracles arrived! … For the 17th time, this club of glitz and legend will go to the final of the European Cup.”
Følgende bruger(e) sagde tak: Iscold

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

1 uge 1 dag siden #5 af mohbar

Salix7 post=183916 skrev: Lad os nu bare få de 1.000 mio €, så sætter vi Rodrygo på højrekanten og fortsætter strategien med at hente talenter (gerne flere spanske). Dertil henter vi et par af vores bedste solgte spillere tilbage på klausulerne, vi har på dem.

Vini er en gudsbenådet fodboldspiller med et vanvittigt topniveau, men der er for meget drama omkring.

​ja strategien med at hente unge talenter til at varme bænken og få 3-4 minutter hver 3. Kamp. Ihvertfald Sålænge Ancelotti er træneren.

Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

Leveret af Kunena Forum