Spansk presse: Nico Paz vender retur til Real Madrid allerede i januar
- Administrationen
-
Emne forfatter
- Offline
- Administrator
-
Ifølge flere spanske medier har Real Madrid besluttet at hente Nico Paz retur fra Como allerede i januar måned og dermed skal der gøres plads i den nuværende trup, som allerede tæller de 25 tilladte spillere.
Real Madrid skal have informeret Como om klubbens intention om at hente ham tilbage for 9 millioner €, som er tilbagekøbsklausulen og dermed bliver han holdkammerat med en anden argentiner i Real Madrid, nemlig Franco Mastantuono.
Nyheden har delt madridismoen, for den ene part glæder sig over at få det argentinske stortalent tilbage i truppen, mens den anden part frygter at argentineren kan komme til at rådne op på bænken i jagten på spilletid på en position, hvor man i forvejen har typer som Arda Güler og Jude Bellingham.
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen
Donde está la biblioteca?
Venligst Log på eller Opret en konto for at deltage i samtalen

