James ude med ny skade

James Rodríguez deltog ikke i lørdagens træningspas forud for morgendagens svære udebanekamp i Pamplona, hvor Real Madrid gæster Osasuna på El Sadar.

Den colombianske offensivspiller pådrog sig et slag på hoften i torsdagens Copa del Rey-kamp mod Real Sociedad, hvorfor han blev skiftet ud i pausen.

Gareth Bale og Eden Hazard deltog til gengæld ved dagens træning sammen med resten af holdet, og det store spørgsmål inden morgendagens kamp i den spanske presse er da også, om de to spillere finder vej til Zinedine Zidanes 19 mand store trup, der senere i dag rejser til Pamplona, efter franskmanden valgte at holde begge spillere ude af torsdagens Copa del Rey-blamage mod Ødegaard og co.

Hvis Hazard bliver udtaget, vil det være hans første trupudtagelse, siden han pådrog sig en skade i november måned.

Seneste artikler...